Rita Kasimova Braun

Rita-Photo-3

Gimė Turmanto miestelyje, Zarasų rajone (tada Lenkijos teritorija). Tėvai – Musia (mergautinė pavardė Levina) ir Nachumas  Kasimovai.

Nuo sunaikinimo ji ir kiti šeimos nariai: tėvai, brolis bei sesuo 1942-aisiais slapstėsi ūkiniuose pastatuose, tvartuose, miškuose ir urvuose. Galiausiai buvo paslėpti ūkininko sodybos teritorijoje Malakių kaime (Baltarusija) stovėjusio tvarto duobėje, kurioje praleido daugiau nei 19 mėnesių. Po išlaisvinimo šeima išvyko į Vokietiją, o 1949-aisiais – į Niujorką, JAV. 1971 m. Rita su vaikais apsigyveno Izraelyje.

R. Kasimova Braun JAV ir Izraelyje gavo kelis mokslinius laipsnius.

Jos gyvenime, kūryboje, psichologės ir meno terapeutės profesinėje veikloje ypatingą vaidmenį suvaidino vaizduotė ir kūrybiškumas, kuriais ji gydė ir turtino žmones.

Knyga ,,Holokausto vaiko portretas. Prisiminimai ir apmąstymai“ – dienoraštis, kuriame ji prisimena Turmanto miestelio žydus, pasakoja apie savo artimuosius ir skaudžią savo šeimos istoriją persekiojusios mirties akivaizdoje Antrojo pasaulinio karo metais. Užrašyti atsiminimai atskleidžia gyvenimišką jos patirtį susiduriant su svetimų žmonių pagalba ir matant begalinį jos tėvų didvyriškumą – jie kiekvieną dieną, kiekvieną minutę rizikavo gyvybėmis ir nuo mirtinos pražūties saugojo savo vaikus.


R. Kasimovos Braun knygoje pateikiama dvylika jos dailės kūrinių reprodukcijų.


Pagal autobiografiją ir brolio Haroldo prisiminimus parengė Gražina Ragauskaitė. Iš anglų kalbos vertė Vitalijus Ščerbakovas.