Mari-Lu Veisman

ml4

Gimė 1937 m. Fairfielde, Konektikuto valstijoje, JAV.

Išsilavinimą įsigijo Vestono Kembridžo mokykloje, Brin Moro kolegijoje ir Brandeis universitete. Jos dėstytojai siūlė pasirinkti rašytojos karjerą, tačiau M.-L. Veisman studijavo anglų ir amerikiečių literatūrą.

Baigusi Brandeis universitetą dirbo mašininke Oksfordo universiteto laikraštyje. Jos ir vyro Lario šeimoje augo du sūnus – Adamsas ir Peteris. Po to, kai pusantramečiui sūnui Peteriui buvo diagnozuota mirtina liga, tapo laisvai samdoma rašytoja, dirbo žurnaliste regioniniame ir ,,New York Times“ laikraščiuose, rašė daugeliui pagrindinių JAV leidžiamų žurnalų. Domėjosi feministiniu judėjimu, rašė socialinėmis temomis, straipsniuose nevengė humoro ir satyros elementų.

Pirmoji M.-L. Veisman knyga – 1982 m. išleisti memuarai ,,Intensyvi globa“. Po dviejų metų ji buvo ekranizuota, o pagrindinę šios kino juostos heroję Mari-Lu kino juostoje įkūnijo garsi amerikiečių dainininkė ir aktorė Liza Minnelli.

1995 m. išleista knyga ,,Mano vidutinio amžiaus kūdikio knyga“ – knygų apie vaikus ir vidutinio amžiaus žmones parodija. Ją galima apibūdinti trimis žodžiais: senėjimas tai vaikystė. Įdomu tai, kad vienu iš jos neigiamų herojų buvo vyras Laris.

Mari-Lu ir jos vyras Laris daug keliavo. Patirtus įspūdžius ji aprašė knygoje ,,Keliauti susituokus“ – 40 metų judviejų kelionių ,,ataskaitoje“.

Mylimiausia rašytojos vieta – Provinstaunas, Masačiusetso valstija. Čia Mari-Lu ir Laris ne vieną dešimtmetį gyveno šalia garsaus JAV komiksų autoriaus Al Džafės ir jo žmonos. Rašytoja niekada negalvojo, kad imsis jo biografinės knygos rašymo, tačiau kai dailininkas papasakojo savo nepaprastą pašėlusį ,,atgalinio emigranto“ gyvenimą (motina berniuką du kartus iš JAV atvežė į Zarasus), suprato, kad ši knyga bus pačiu laimingiausiu jos bendradarbiavimu. ,,Pašėlęs Al Džafės gyvenimas“ – pirmoji M.-L. Veisman knyga, kurioje ji aprašo kito žmogaus, o ne savo ir artimųjų gyvenimus.

M.-L. Veisman gyvenime visada buvo nukrypimų iš rašytojos kelio – ji parašė scenarijų kompanijos ,,Paramount Productions“ filmui, dirbo žurnalo „Woman’s Day“ redaktore, Norvalko bendruomenės kolegijoje ir naujoje universitetinėje mokykloje Niujorke mokė memuarų bei esė rašymo, buvo ,, Public Radio International“ komentatorė.

M-L. Veisman yra Phi Beta Kappa, PEN ir autorių gildijos narė.


2fac5c4059e7bef2acb7246fa6694898391cc27fMari Lu Veisman knyga ,,Intensyvi globa“


Tai šeimos meilės istorija, memuarai apie tai, kaip Mari Lu, jos vyras Laris ir sūnūs Adamas bei Peteris stengėsi neprarasti vilties net tada, kai Peteris kovojo su mirtina liga – raumenų distrofija.

Kritikai knygą apibūdina taip: triukšminga, pikta, jaudinanti, o kai kada juokinga…


Knyga galima nusipirkti čia:  button_amazon

Pagal autobiografiją parengė Gražina Ragauskaitė. Iš anglų kalbos vertė Vitalijus Ščerbakovas.


Nell Mednick nuotrauka.


Filmas ,,Intensyvi globa“


1 DALIS2 DALIS3 DALIS