Lietuvos žydų genocido dienos paminėjimas. 2019 metai

DUSETOS


2019 m. rugsėjo 24 d. Dusetose, prie atminimo ženklo čia stovėjusiai sinagogai, prisimintas buvęs štetlas (miestelis) ir žinomos 1941–1944 metais nužudytos 648 dusetiškių Holokausto aukų pavardės (aukų sąrašas sudarytas remiantis esančiais memoriale Jad Vašem liudijimais).


Pavardes rasite čia


 


Nuotraukos Kornelijos Barzdaitės


zarasu-zydai.lt


ZARASŲ PAULIAUS ŠIRVIO PROGIMNAZIJA


2019 m. rugsėjo 23-ąją, minint Lietuvos žydų genocido dieną, progimnazijos 7 ir 8 klasių mokiniai dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atminties kelias“.

Mokiniai į mokyklą atsinešė po vieną lauko akmenį, ant kurio užrašė gyvenusio Zarasuose ir nukentėjusio nuo genocido žydo vardą ir pavardę. Buvo padarytas stendas apie žydų likimą Zarasuose. Po 2 pamokų aktų salėje mokiniai dalyvavo pristatyme apie žydų genocido dieną, vėliau kartu su mokytojomis Rimute Morozoviene, Danguole Stukiene ir Ale Putiniene pradėjo eiseną „Atminties kelias“ iš mokyklos į Šaltupės skersgatvyje esančias senąsias Zarasų žydų kapines. Senosiose žydų kapinėse buvo primintas tragiškas žydų tautos likimas ir padėti atneštieji akmenys.Nuotraukos Rimutės Morozovienės.


Šaltinis: sirviomokykla.lt.


Rimutė Morozovienė, istorijos mokytoja, renginio organizatorė