Jevgenijus Berkovičius

LiGe

Gimė 1945 m. Irkutske. Nuo 1995 m. gyvena Vokietijoje.

Baigė studijas Maskvos Valstybiniame universitete, yra fizikos-matematikos mokslų kandidatas. Pagal profesiją – matematikas, turi daugiau nei 150 mokslinių darbų taikomosios matematikos ir kibernetikos srityse.

Jau seniai tyrinėja žydų istoriją ir tradicijas. Jo straipsniai šiomis temomis spausdinami Vokietijoje, Amerikoje, Prancūzijoje, Izraelyje, o nuo šiol ir Lietuvoje (ištraukos publikuojamos svetainėje).

Kelių knygų autorius, dokumentinio filmo apie vokiečius, kurie holokausto metu gelbėjo žydus ,,Klausimai Dievui“ scenarijaus autorius, leidėjas ir kelių interneto svetainių vyriausiasis redaktorius.

Pristatydamas savo knygą apie Holokaustą J. Berkovičius sakė: ,,Holokausto istorija parodo, kad žmogus gali daryti ne tik blogį, bet rizikuodamas savo gyvybe suteikti neatlygintiną pagalbą pasmerktiems žmonėms, atlikti kilnius poelgius, netgi nežmoniškomis sąlygomis išsaugoti ištikimybę ir padėką. Į šias temas, kurioms Holokausto literatūroje skiriama nepelnytai mažai vietos, aš ir norėjau atkreipti skaitytojų dėmesį“.


Parengė Gražina Ragauskaitė. Iš anglų kalbos vertė Vitalijus Ščerbakovas.


,,Pasaulio teisuoliai Holokausto landšafte“