JAD VAŠEM

Norime pasidalinti džiugiu įvykiu. Mums didelė garbė, kad esame pastebėti pagrindinės Izraelio institucijos, kuri kuruoja Holokausto tyrimus ne tik Izraelyje, bet ir visame pasaulyje – Mokslinių tyrimų centro ir memorialo JAD VAŠEM darbuotojų. 2018 m. gegužės 26 d. vykusio pokalbio metu sutikome bendradarbiauti su šia institucija savanoriškais pagrindais.

Tikime, kad šis bendradarbiavimas bus naudingas tiems, kas domisi Lietuvos žydų istorija ir nori įsitraukti į veiklas, skirtas jos įamžinimui. Savo veikla norime prisidėti prie gerų darbų ruošiantis paminėti 2020-uosius – Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus.

JAD VAŠEM tęsia atminimo ir pergyvenusių Holokaustą bei buvusių evakuacijoje žydų apklausos lapų/anketų pildymą. Pasak atstovės p. Olgos Litvak, nors ir su dideliais sunkumais, šį darbą JAD VAŠEM pavyko organizuoti tik Vilniuje. Lietuvoje daugiau niekur kitur ši veikla nevykdoma.

Į apklausų veiklą kviečiame įsijungti Lietuvos mokyklų ir studentų bendruomenes – skaudžios savo valstybės istorijos paieškos ir įamžinimas bus gyva, emocionali ir labai vertinga pamoka. Tikime, kad į JAD VAŠEM  kvietimą atsilieps žydų bendruomenės Lietuvoje ir visi geros valios žmonės.

Apklausiami tie, kurie gali paliudyti Holokaustą pergyvenusio arba jo metu žuvusio žydų tautybės žmogaus likimą.


Rekomendacijos lapų pildymui:


Rusų kalba


https://goo.gl/CzvUdn

https://goo.gl/8b3ztc

https://goo.gl/f1MTC8

https://goo.gl/quqFWC


Anglų kalba


http://www.yadvashem.org/yv/en/downloads/pdf/daf_ed_en.pdf

http://www.yadvashem.org/yv/en/downloads/pdf/daf_ed_pl.pdf

http://www.yadvashem.org/yv/en/downloads/pdf/survivors-english.pdf


Pristatome projektą ,,Žydų likimas Holokausto periodu okupuotose buvusios Sovietų Sąjungos teritorijose“. Liudijimų ir Registracijos anketų pildymo rekomendacijos:


Nuo 1953 m., kai Jeruzalėje buvo atidarytas memorialas JAD VAŠEM, vienas iš pagrindinių jo tikslų – dokumentacija ir žydų likimų, kurį jie patyrė Holokausto laikotarpiu visose nacių okupuotose šalyse, įamžinimas. 2006 m. JAD VAŠEM ženkliai išplėtė veiklą buvusios Sovietų Sąjungos teritorijoje ir pradėjo aktyvią Holokausto aukų paiešką įgyvendinant projektą ,,Žydų likimas Holokausto periodu okupuotose buvusios Sovietų Sąjungos teritorijose“.

Jeigu norite įamžinti savo artimųjų/pažįstamų likimą Holokausto metu:

1. Žuvusiems okupuotuose teritorijose, stovyklose, getuose, evakuojantis, žuvusiems ar dingusiems be žinios frontuose bei žuvusiems Leningrado blokados metu užpildykite liudijimo lapą.

2. Išsigelbėjusiems okupuotuose teritorijose, išgyvenusiems getuose, stovyklose, pogrindyje, pabėgėliams, evakuotiems, mirusiems evakuacijoje, išgyvenusiems Leningrado blokadą užpildykite išgyvenusių nacių okupuotuose teritorijose bei evakuotų ir pabėgėlių žydų registracijos anketą.

Užpildytas anketas (originalus) siųskite adresu:


Yad Vashem

P.O.B. 98102

Jerusalem, 91303, Israel


Informacija teikiama:


olga.litwak@yadvashem.org.il

names.russian@yadvashem.org.il


Tel. 972 (0)2 644 36 71 ir  972 (0)2 644 32 35.


Parengė Gražina Ragauskaitė.