Nužudytų Antalieptėje (Zarasų rajonas, nenurodytais metais ir 1941 m.) miestelio gyventojų žydų sąrašas
1. Chiena, Berzanskij, (t.v. Šmuel), gim. 1894 m., namų šeimininkė |
2. (?) Chaelė, Chaijė, Chaja-Lėja, Gelman, (t.v. Jankel), gim. 1885 m., namų šeimininkė |
3. Motl, Gelman, (t.v. Euda-Icl), gim. 1908 m., stalius |
4. Mošė-Ichak, Levin, (t.v. Avram), gim. 1880 m., prekybininkas |
5. Liba, Levin, (Chirš), gim. 1890 m. |
6. Feiga, Levin, (t.v. Mošė-Ichak), gim. 1921 m., studentė |
7. Moišė, (?) Šur/Šuras, gim. 1901 m. |
8. Josef, Toker, gim. 1891 m., nužudytas 1941 m. liepos mėn. |
9. Soni-Šeina, Toker, (t.v. Jeljakim), gim. 1900 m., namų šeimininkė, nužudyta 1941 m. rugsėjo mėn. |
Sušaudytų Krakynės miške (Degučių seniūnija, Zarasų rajonas, 1941 m. rugpjūčio 26 d.) Antalieptės gyventojų žydų sąrašas
10. Merl, Beržanskij, (t.v. Avram), gim. 1912 m., prekybininkė |
11. Pesia, Kac, (t.v. Avram), gim. 1897 m., namų šeimininkė |
12. Šleimė-Melech, Kac, (t.v. Eli-Meir), gim. 1931 m. |
13. Mariaša, Šapiro, (t.v. Šlomo-Zelig), gim. 1914 m., darbininkė |
Nužudytų kitose vietose Antalieptės gyventojų žydų sąrašas
14. Mauša, Chalem, gim. 1910 m. lapkričio 27 d., nužudytas 1945 m. kovo 26 d. Dachau stovykloje (Vokietija) |
15. Elimeir, Kac, (t.v. Zalman), gim. 1890 m., prekybininkas, nužudytas Švenčionyse 1941 m. |
Antalieptės gyventojų žydų, kurių nužudymo vieta ir data nežinomi (nurodomas laikotarpis 1941-1944 m.), sąrašas
16. Rachel, Barkan, (t.v. Šmuel), gim. 1904 m. |
17. Musa, Barkan, (t.v. Šmuel), gim. 1910 m. |
18. Avram-Kalman, Baskin, (t.v. Cvi), gim. 1880 m., mėsininkas |
19. Rachel-Lėja, Baskin, (t.v. Jeksiel), gim. 1883 m., namų šeimininkė |
20. Jakov, Baskin, (t.v. Avram-Kalman), gim. 1903 m., bakalėjininkas |
21. (?) Elke/Elka, Berger, (t.v. Dov-Ber), gim. 1902 m. |
22. Ickė-Laizer, Berzanskij, gim. 1896 m., vežėjas |
23. Šmuel, Berzanskij, (t.v. Ickė-Laizer), gim. 1926 m., moksleivis |
24. Malka, Berzanskij, (t.v. Ickė-Laizer), gim. 1927 m., moksleivis |
25. Vardas nenurodytas, Berzanskij, (t.v. Ickė-Laizer), moksleivis/moksleivė |
26. Cila, Brikan, (t.v. Avram-Kalman), gim. 1907 m., namų šeimininkė |
27. (?) Euda-Icl, Jehuda-Idl, Gelman, (t.v. Moišė), gim. 1882 m., dailidė |
28. Sara-Ita, Geršater, (t.v. Mošė-Ichak), gim. 1905 m., parduotuvės savininkė |
29. Motel-Mordechai, Goren, (t.v. Leizer), gim. 1905 m. |
30. Berel-Dov, Goren, (t.v. Leizer), gim. 1907 m. |
31. Chanon, Goren, (t.v. Leizer), gim. 1918 m. |
32. Judit-Jegudit, Levin, (t.v. Mošė), gim. 1909 m., prekybininkė |
33. Mošė-Aron, Skop, gim. 1904 m. |
34. Kalman, Skop, (t.v. Mošė-Aron), gim. 1931 m. |
35. Moises-Mošė, Šiupak, (t.v. Josef), gim. 1900 m., apdailininkas |
36. Beila-Berta, Šiupak, (t.v. Šmuel), gim. 1902 m., nužudyta 1940 m. |
37. Pesė, Šiupak, (t.v. Moises-Mošė), vaikas |
38. Šmuel, Šiupak, (t.v. Moises-Mošė), vaikas |
39. Berl, Šur, gim. 1900 m. |
40. (?) Feiga/Feigė, Šur, (t.v. Berl) |
41. Chirš, Šur, (t.v. Berl), gim. 1933 m. |
42. Ita-(?) Rochel/Rachel, Šur, (t.v. Berl), gim. 1935 m. |
43. Vardas nežinomas, Šur/Šuras, moksleivis, nužudytas 1941 m. birželio mėn. |
44. Kalmanis, Šuras, (t.v. Mauša), gim. 1917 m. |
45. David-Ichak, Šusterman |
46. Sara-Beila, Šusterman |
47. Chena, Šusterman, (t.v. David-Ichak), gim. 1892 m. |
48. Chasia, Šusterman, (t.v. David-Ichak), gim. 1893 m. |
49. Ela, Šusterman, (t.v. David-Ichak), gim. 1895 m. |
50. Chindė, Šusterman, (t.v. David-Ichak), gim. 1897 m. |
51. Chena, Šusterman, (t.v. David-Ichak), gim. 1898 m. |
52. Šeina, Toker, gim. 1896 m., nužudyta 1941 m. liepos mėn. |
53. David, Toker, (t.v. Josef), gim. 1926 m., nužudytas 1941 m. liepos mėn. |
54. Volf, Toker, (t.v. Josef), gim. 1929 m., sušaudytas 1941 m. liepos mėn. |
55. Grigorij, Ušpol, (t.v. Saul), gim. 1923 m. |
56. Sima, Volfovič, (t.v. Avram-Kalman), gim. 1900 m., namų šeimininkė |
David Reshef (Izraelis) liudytų antalieptiškių, Holokausto aukų, sąrašas
58. Tanhumas Berzanskij (t. v. Abrahamas) |
59. Pesia Berzanskij (t. v. Aba) |
60. Rachelė - Lea Berzanskij (t. v. Tanhumas) |
61. Haja – Gitė Berzanskij (t. v. Tanhumas) |
62. Simcha Berzanskij (t. v. Tanhumas) |
63. Zipora Berzanskij (t. v. Tanhumas) |
64. Hava Berzanskij (t. v. Tanhumas) |
65. Aba – Šmuelis Berzanskij (t. v. Tanhumas) |
66. Iichakas – Velvele Berzanskij (t. v. Tanhumas) |
67. Israelis - Šaulis (t. v. Aba) (?) Kac/ (?) Šur |
68. Rabis - Aba (t. v. Israelis - Šaulis) (?) Kac/ (?) Šur |
Papildomai įtraukų aukų sąrašas
69. Chaimas Bergeris, gim.1872 m. Artilerijos pulko savanoris 1919 m. birželio 3 -1920 m. birželio 26 d. Apdovanojimo liudijimas Nr. 1449, išduotas 1929 m. sausio 31 d. 1921–1941 m. gyveno Antalieptėje. Žuvo 1941 m. rugpjūčio 26 d. Degučių kaime, Degučių valsčiuje, Zarasų rajone - sušaudytas Krakynės miške. |
Sąrašai sudaryti remiantis db.yadvashem.org archyvais, David Reshef (Izraelis) liudijimu.
Mokslinių tyrimų centre ir memoriale ,,Jad Vašem“ sunaikintųjų žydų tautybės gyventojų Europoje sąrašai ir toliau tikslinami, todėl galimi netikslumai, kurie ateityje bus ištaisyti.
Iš rusų kalbos vertė Gražina Ragauskaitė